HP Spectre Pro x360 G1
By Nagy Endre
Első körben ismerkedjünk meg a Spectre specifikációival.
Üdvöskénkből 3 kivitelt találunk a boltok polcain, egy Intel core i7-es változatot Intel HD 5500 videókártyával, amely 2.6 – 3.2 GHz-ig képes pörögni Turbo Boost Technológiával, illetve 2 darab i5-ös változatot, amelyek szintén 5500-as grafikai kártyával érkeznek annyi különbséggel, hogy egyikük 2.3 – 2.9 GHz-es, másikuk 2.2 – 2.7 GHz-es. Memóriából 8GB-ot, háttértárból pedig 256GB-os SSD-t kapunk. 1.48 kilogramm súlyú, 15.9 mm vékony notebookba belefért egy 13,3’-es kijelző vagy Full HD-s vagy QHD-s, 10 ujjas Multi-Touch és egy több, mint 12 órát is kibíró akkumulátor. Optikai meghajtót nem kapunk, viszont SD kártya olvasót igen a 3 darab 3.0-s USB port, HDMI, mini display port mellé. Jack is van természetesen. Kapunk még egy egész jó hangrendszert és egy HD webkamerát. Sziget kialakítású, háttérvilágítással ellátott billentyűzetet, aminek köszönhetően olyan mintha üvegből lenne. (De tényleg olyan :D). A gombok megfelelő keménységűek. A közöttük lévő távolság is épp kézre áll.
**
**
Vélemények és bemutatás
A mérete kifejezetten megfelelő, kijelzője szép. 360 fokban forgatható, így akár tabletként is használható. Pántjai könnyen nyílnak, nincsen holtjátékuk, sajnos azonban nem képesek minden pozícióban megállni. Kijelző színei valósághűek, élénkek és szépek, a 180 fokos betekintési szögek megvannak, a színek nem torzulnak. Az extra méretű touchpad képes érzékelni a gesztusokat, így például zoomolhatunk, görgethetünk, előhívhatjuk az Action Center-t vagy Cortanát is.
Az előlapon található 2 darab mikrofon és egy környezeti fény érzékelő a kamera mellett. Jobb oldalon találunk 2 darab USB portot, egy HDMI és egy mini display portot, egy jack csatlakozót, egy home gombot és a hangerőszabályozót. Baloldalon van egy USB port, töltőcsatlakozó, SD kártya slot, bekapcsológomb és egy szellőzőrács. A hangszórók alul helyezkednek el.
Designban nagyon jól összerakták, önmagában a matt szürke fedőlap, a fényes króm zsanérok a szintén matt billentyűzettel és extra nagy touchpaddel nagyon egyedi érzést keltenek, azonban a háttérvilágítás megadja a prémium érzést, csillogást. Egyetlen csúnyasága a dolognak a káva, amely alul egészen vastag és oldalt sem mondható vékonynak. Hangszórói kifejezetten jól (nagyon jól), élethűen és hangosan szólnak. Sebességgel nincs gond, szépen fut egyszerre több böngészőablak, Illustrator, Word. 4k felbontású videót akadás nélkül képes lejátszani. Windows Hello-t nem támogat az eszköz, hiszen nincsen sem beépített ujjlenyomatolvasó, sem megfelelő kamera. Ezek mellé kapunk még természetesen bluetooth-t, a/b/g/n/ac WIFI-t, miracast támogatást és toll támogatást is.
Egyébként a doboz rejt egy töltőt, puha tokot, tollat és magát a Spectre-t.
Hátrányok, negatívumok
Amit itt el tudok mondani az az, hogy sajnos már kis használat mellett meleg az egész gép, megterhelve viszont már forró, de ennyi, nem tudok több negatívumot felhozni, jó igen, ott van a vastag káva, ami kicsit zavaró, de lehet, hogy másnak nem szúrt volna szemet, meg talán tehettek volna bele írisz szkennert is akár, de mivel eredetileg Windows 8.1-gyel érkezik, ezt nem nevezném akkora hibának.
Tollal az élet teljesen más
Örültem, mikor láttam, hogy a dobozban volt egy toll is. Régóta szerettem volna kipróbálni a Windows 10 egyik újdonságát (vagyis újdonságait, mert a OneNote mellett megjelent az Ink Workspace, amely a toll használatra fókuszál) a tollal való vezérelhetőséget is és most megkaptam. Komolyan, ha lehetne rá lehetőségem, leváltanám az egeret tollra. Sokkal gyorsabb és dinamikusabb munkát lehet vele végezni. Ha megszokja az ember, nem akarja letenni, nem maszatolod össze a kezeddel a kijelzőt, pontosan tudod, hogy hova böksz, nem kell az ökölnyi egeret magaddal cipelned. Van azért sötét oldala is a dolognak, a tollat nem mindig ismeri fel a gép vagy fordítva, nem tudom melyik eszközben volt a hiba, de így kicsit idegesítő is volt használni (jó, persze ez 10-ből 3 eset volt, de persze akkor, amikor fontos lett volna 😀 ).
Összegzés
A HP Spectre-t otthoni használatra, internetezésre, dokumentum készítésre, irodai használatra, prezentációk készítéséhez, jegyzetelésre, filmezésre nyugodtan használhatjuk. Ezeket mind teljesíti is, az érintőképernyő ad egy pluszt a dologhoz, hiszen a Windows 10-zel karöltve tökéletes eszközt kapunk a kezeink közé. Aki egy minden téren megbízható, hordozható, vékony és könnyű eszközt szeretne, annak nyugodt szívvel tudom ajánlani. Én az alatt az egy hét alatt amíg nálam volt teljesen megszerettem.
A vételárról is egy kicsit: a nálunk lévő gép 400 ezer forint értékű volt, ettől felfelé görbül a mutató.
A terméket biztosította a First League program, köszönjük!